Skip to content
Menu
Polska2050

popierający

W programie “Polska na zielonym szlaku” przedstawiono kierunki zmian oraz określono realistyczne kamienie milowe, które należy osiągnąć, byśmy zrealizowali cele klimatyczne. To jednak na mieszkańcach miast ciąży największa odpowiedzialność za środowisko, za zmiany klimatu, za przyszłość następnych pokoleń. W miastach bowiem najbardziej zanieczyszczamy powietrze i wodę. W miastach najmocniej ingerujemy w środowisko i zmieniamy ekosystem. Tutaj najwięcej się konsumuje i produkuje. W miastach zużywa się najwięcej energii i wytwarza większość odpadów. W związku z tym to przed miastami stoją największe wyzwania zielonej transformacji – dlatego trzymamy kciuki za Częstochowę na zielonym szlaku.

Popierający

Piotr Strach, jestem przedsiębiorcą, samorządowcem, społecznikiem. Mam 39 lat, jestem żonaty i mam 7 letniego syna. Z zawodu jest managerem, ukończył Politechnikę Częstochowską, a podyplomowo także studia MBA. Pracuje w branży transportowej w Częstochowie.

Od prawie 15 lat działa społecznie w lokalnych stowarzyszeniach, częstochowskich radach dzielnic, a jedną kadencję był także radnym miasta Częstochowy z ramienia bezpartyjnego komitetu Mieszkańcy Częstochowy.

Dla nas wszystkich najważniejsza powinna być przyszłość naszych dzieci, dobro następnych pokoleń, przyszłość Polski w Europie. Dlatego jestem w ruchu Polska 2050 i dlatego aktywnie działam w sferze publicznej.

Po więcej informacji zapraszam na swoją stronę internetową: piotrstrach.pl

Popierający

Organizacje

Krzysztof Świerczyński

„Częstochowa na zielonym szlaku” – wsparcie tej inicjatywy to nie kwestia wyboru, to konieczność. To od nas zależy przyszłość naszego miasta, nasze zdrowie i jakość życia. Prawdziwa troska o przyrodę powinna łączyć wszystkich bez względu na polityczne barwy.

Czas by miasto zaczęło w sposób przemyślany i kompleksowy dbać o środowisko naturalne. Czasem nie potrzeba dużych pieniędzy, wystarczy dobra wola, kreatywne pomysły i rozwaga, aby nie niszczyć tego co już mamy. Potrzebna jest też trwała zmiana mentalności władz naszego miasta w spojrzeniu na sprawy ekologii. Każdy z nas swoją własną postawą może bardzo wiele. Im będzie nas więcej, tym większa szansa, że „na zielonym szlaku” znajdą się też priorytety tych, którzy decydują o wydawaniu naszych wspólnych pieniędzy. Wszyscy na zielony szlak!

Krzysztof Świerczyński

Marcin Maranda

Częstochowa na Zielonym Szlaku to przemyślana, merytoryczna, rzetelna i kompleksowa inicjatywa, którą można pokazywać jako wzorcową innym samorządom. Zachęcam wszystkich do wspierania tego pomysłu. Dlaczego? Bo jego efekty będą służyły nam wszystkim w sferze zdrowia, wypoczynku, rekreacji i wielu innych. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych odsłon Częstochowy na Zielonym Szlaku.

 
Marcin Maranda
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy w latach 2014-2018

Marcin Maranda