Skip to content
Menu
Polska2050

Budżet Obywatelski w Częstochowie

Zadanie nr: 570

Projekt ma za zadanie nasadzenia drzew w mieście, ułatwić częstochowianom korzystać z komunikacji rowerowej, promować świadomość oraz zwalczać rośliny inwazyjne. Nasadzenia odbywałyby się na działkach miejskich, w pasie drogowym, wzdłuż ciągów pieszych itp. Stojaki rowerowe instalowano by na terenach miejskich o dużym potencjale rekreacyjnym i spacerowym, przy parkingach i miejscach handlowych, a także w okolicy instytucji, firm i obiektów. Należy rozpocząć usuwanie roślin inwazyjnych w mieście zwłaszcza z rodziny rdestowców. Informator ekologiczny służyłby zwiększaniu świadomości dotyczącej ekologii.

Lp. Opis działania Łączny koszt
1 nasadzenia drzew – 500 sztuk 250 000 zł
2 usuwanie z działek miejskich inwazyjnego rdestowca 50 000 zł
3 wydanie i dystrybucja miejskiego informatora ekologicznego – 50 000 egz. 50 000 zł
4 zakup miejskich stojaków na rowery – 100 sztuk 100 000 zł
5 Koszt utrzymania w kolejnych 5 latach po weryfikacji 50 000 zł
Łącznie: 500 000 zł

Zobacz zadanie na stronie Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie: https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/projekt/2664

Plakat

Pomóż nam w promowaniu informacji na temat inicjatywy. Pobierz oraz wydrukuj plakat, a następnie pomóż nam w zdobywaniu głosów, dzięki którym program ekologiczny „Częstochowa na zielonym szlaku” zostanie zrealizowany w 2022 roku. Głosujemy od 20 do 30 września 2021 roku.

Kliknij w „Pobierz PDF” aby ściągnąć plakat w bardzo dobrej jakości.

Plakat zadania nr 570

Dlaczego się na nią zdecydował?

Każdy z nas, gołym okiem, dostrzega negatywne zmiany klimatyczne na Ziemi. Jeżeli nie zdecydujemy działać się dziś, to jutro może być już za późno. Dlatego nie zwlekaj i pokaż swoje poparcie dla projektu. Zaangażuj się w promocję akcji, obserwuj nasz profil na Facebooku oraz YouTube. Jeżeli chcesz brać udział w akcjach, które organizujemy lub zgłoś się do mnie.